среда, 21. новембар 2018.

Брзи чоколадни колачиња со снегулки од киноа.
Вкусни чоколадни колачиња непечени и многу лесно се подготвуваат.Десерт за слава, Божиќ Велигден и други пригоди.
Само со 3 состојки имате вкусни домашни колачи.
Состојки:- околу 6 колачиња.
200г.црна чоколада
2 супени лажици путер од бадеми или од кокос
1 чаша оризови снегулки или киноа снегулки.
Подготовка:
Во сад на оган ставете го чоколадото и путерот, мешајте кратко додека се соедини смесата.
Потоа додадете ги снегулки и убаво соединете ги сите состојки.
Спремете калапи со отвор во средината.
Како што се за крофни.
Намастете ги со малку масло ставете од смесата во калапи.
Оставете да се изладат колачиња во фрижидер.
Потоа извадете ги полека и послужете ги, десерт за кафе, и за слава,интересни брзи и вкусни домашни ситни колачи.

Нема коментара:

Постави коментар

Povrzani sodrzini.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Istaknuti recept.

Bombici so biskviti i zele bomboni./Bomblets are biscuits and jelly candies.

Jedna moja varijanta domasni sitni kolaci,a ednostavni za podgotovka.Mene mi se dopadja i vkusot i izgledot.Sigurno ste vo potraga po nesto ...

Читаоци

Архива чланака

Образац за контакт

Име

Имејл адреса *

Порука *

Posetiteli.

Укупно приказа странице

Content.ad - Widget 3