понедељак, 26. новембар 2018.

Посни колачиња со стоби флипс 🍬 бомбони,со арома на јагода, исто куповни.Колачиња се многу вкусни и брзи, со арома на јагода.
За посна варијанта во средината ставете суво грозје или парче од урми.
Бидејќи се ближaт Божиќни пости,и оваа е една вкусни идеја за десерт.
Состојки:
170 г.брашно
170 г.маргарин на собна температура
80 г.шеќер во прав
2 пудинга од јагода
1 ванилин шеќер
-уште 2 супени лажици брашно по потреба.
Стоби чоколадни бонбони или суво грозје за посни колачи
Подготовка:
Во сад за месење ставете го маргаринот и шеќерот додадете ја и ванила.
Изматете ги и додадете го брашното и пудингот, замесете средно меко тесто.
Земајте од смесата,и правете топчиња,во средината ставете по 1 чоколадна бомбона.
Со решетка за сечење јајца притиснете ги колачињата одозгора накрсно.
Потоа во однапред загреана рерна печете ги 15 минути на 180С.
Многу се вкусни, сестра ми Еми помисли дека се купени,и побара рецепт.
Нека ви е слатко..!

Нема коментара:

Постави коментар

Povrzani sodrzini.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Istaknuti recept.

Bombici so biskviti i zele bomboni./Bomblets are biscuits and jelly candies.

Jedna moja varijanta domasni sitni kolaci,a ednostavni za podgotovka.Mene mi se dopadja i vkusot i izgledot.Sigurno ste vo potraga po nesto ...

Читаоци

Архива чланака

Образац за контакт

Име

Имејл адреса *

Порука *

Posetiteli.

Укупно приказа странице

Content.ad - Widget 3