среда, 19. септембар 2018.

Смути со боровници и аронија.Смути, тоа е многу популарен рецепт за миксирани овошја.
Јас одамна немам ништо пишувано за вакви работи,но сега за промена решив да си земам енергија од природата и вас да ве инспирирам.
И навистина делува..😀 се чувствува свежина во тело и дух.
Оваа мерка е за две лица.
Состојки:
1филџан боровници од фрижидер
1 филџан аронија од фрижидер
1 банана
1 јаболка
1 лажица супена 🍯 мед
300-400 мл вода по потреба
Подготовка:
Прво овошје измијте го и исчистете го,и исечете го на поситни парчиња.
Ставете ги овошките во блендер и измиксајте ги убаво.
Додадете ја и вода и 🍯 мед се убаво промешуваме.
Сипете ја смесата во чаши и со цевчиња послужете.
Одличен напиток за прочистување и енергија после напорната работа, зошто секоја храна што се конзумира свежа е здрава.
Ги содржи сите состојки потребни за едно нормално функционирање на нашиот организам.
Сите витамини и минерали и антиоксиданси кои го помагаат имунитетот на нашиот организам.
Пријатно..!

Нема коментара:

Постави коментар

Povrzani sodrzini.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Istaknuti recept.

Bombici so biskviti i zele bomboni./Bomblets are biscuits and jelly candies.

Jedna moja varijanta domasni sitni kolaci,a ednostavni za podgotovka.Mene mi se dopadja i vkusot i izgledot.Sigurno ste vo potraga po nesto ...

Читаоци

Архива чланака

Образац за контакт

Име

Имејл адреса *

Порука *

Posetiteli.

Укупно приказа странице

Content.ad - Widget 3